JK Jadro Koper

The best sailing club in town

News

Lana in Luka državna prvaka ILCA6

Ta konec tedna je v Kopru v organizaciji našega kluba potekalo absolutno odprto državno prvenstvo v razredu ILCA 6. V petek so jadralci na ugoden veter čakali do treh. Takrat je zapihal dovolj močen maestral, ki je omogočil izpeljavo dveh plovov. Eol nam je bil v soboto bolj naklonjen, tako da so bili odjadrani dodatni štirje plovi. Sobotni večer nam je prinesel dež, ki je odplaknil nedeljske regate.

Naši člani so se odlično odrezali, saj sta naslove državnih prvakov osvojila Luka Zabukovec med moškimi in Lana Vidmar med ženskami. Uspeh JK Jadro sta dopolnila še Zala Vidmar, ki je bila 4. med ženskami in Val Mario Colarich, ki je bil 11. v moški konkurenci. Lana in Luka sta bila najboljša tudi v mednarodni konkurenci, saj so na prvenstvu jadrali tudi jadralci iz Italije in Hrvaške

Iskrene čestitke ekipi in trenerju Matiji Čoku.

Rezutati absolutnega odprtega državnega prvenstva ILCA 6:

Moški:

  1. Luka ZABUKOVEC
  2. Svit DUJMOVIĆ ŠTERPIN
  3. Benjamin AGANOVIĆ

Ženske:

  1. Lana VIDMAR
  2. Alenka VALENČIČ
  3. Lin PLETIKOS

Vsi rezultati so na voljo na spletni strani

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.