JK Jadro Koper

The best sailing club in town

News

Pokal Burje 2016

V Izoli je med 20. in 22. majem 2016 potekala zadnja kriterijska regata za izbor reprezentanc v razredu Optimist ter regata razreda Laser 4.7 v organizaciji jadralnega kluba Burja iz Izole. Skupni zmagovalec regate in zmagovalec med kadeti je postal Attila Banyai iz Madžarske, na drugo mesto se je uvrstil Daniel Cante (JK Izola), tretji pa je bil jadralec našega kluba Luka Zabukovec, ki je obenem osvojil še drugo mesto med kadeti. Peter Milivojevič (JK Jadro) je regato končal na šestem mestu, na deseto mesto pa se je uvrstila prva deklica Alja Petrič (JK Jadro), ki je tako zasedla tudi tretje mesto med kadeti.

Na podlagi kriterjiske lestvice razreda Optimist so se v reprezentanci za svetovno in evropsko prvenstvo uvrstili naslednji naši jadralci: Luka ZabukovecPeter MilivojevičJanez ZabukovecAlja Petrič in Klemen Petrovič.